2010 Ag Technology
Results
Individual

Wildlife
School Name Individual Score Place
Menomonie FFA Ben Hintz 74 1
Cochrane-Fountain City FFA Andrew Lorenz 73 2
Durand FFA Bryan Dock 71 3
Spring Valley FFA Leo Reusch 71 4
Spring Valley FFA Jesse Boardman 69 5
Independence FFA Lance Lyga 67 6
Bloomer FFA Ryan Sikora 67 6
Spring Valley FFA Joe McDonnell 67 6
Durand FFA Travis Gates 65 9
Stillwater (MN) Area High School FFA Andy Nelson 65 9
Independence FFA Damian Wood 65 9
Bloomer FFA Andrew Hassemer 64 12
Fall Creek FFA Ben Grohn 62 13
St. Croix Falls FFA Spencer Walters 62 13
Eau Claire Memorial FFA Nathan Dean 61 15
Rice Lake FFA Travis Ritter 61 15
Bloomer FFA Grant Zwiefelhofer 61 15
Marshfield FFA Jacob Brock 61 15
Loyal FFA Andrew Usher 59 19
Mondovi FFA Garrett Thormodson 59 19
Cochrane-Fountain City FFA Burt Mark 58 21
Colby FFA Tyler Meyer 58 21
Colby FFA Jake Meyer 58 21
Cochrane-Fountain City FFA Preston Frie 58 21
Boyceville FFA Brittany Hoffman 58 21
Stanley-Boyd FFA Ryan Scheubel 58 21
Mondovi FFA Joe Schmidtknecht 57 27
Bloomer FFA Tanner Prill 57 27
Prairie Farm FFA Jason White 57 27
Chippewa Falls FFA Garret Lyberg 57 27
Mondovi FFA A.J. Wisnewski 57 27
Independence FFA Jayme Olson 56 32
Chippewa Falls FFA Loren Woolever 55 33
Chippewa Falls FFA Dillon Hysell 55 33
Chippewa Falls FFA James Zimmerman 54 35
Menomonie FFA Brianna Wieman 54 35
Mondovi FFA Justin Odegard 54 35
Granton FFA Ryan Wucherpfennig 54 35
Stanley-Boyd FFA Storm Timm 54 35
Stanley-Boyd FFA Josh Brunner 54 35
Ellsworth FFA Jonah Feuerhelm 53 41
Prairie Farm FFA Dalton Bygd 53 41
Eau Claire Memorial FFA Trevor Heath 53 41
Granton FFA Bobby Olson 52 44
Unity FFA Josh Kreft 52 44
Stanley-Boyd FFA Mike Starck 52 44
Marshfield FFA Clay Blanchard 52 44
Ellsworth FFA Joe Holland 51 48
Holmen FFA Tyler Westphaul 51 48
Neillsville FFA Jake Mitte 51 48
St. Croix Falls FFA Garrett Radinzel 51 48
New Richmond FFA Daren Bibeau 50 52
Stillwater (MN) Area High School FFA Kelan Chang 50 52
Stillwater (MN) Area High School FFA Jessica Flannigan 50 52
Loyal FFA Steven Weyer 49 55
Athens FFA Nick Rudolph 49 55
Athens FFA Joel Mroczinski 49 55
St. Croix Falls FFA Jace Marek 48 58
Unity FFA Jason Vlasnik 48 58
Baldwin-Woodville FFA Cyrus Elliot 48 58
Stillwater (MN) Area High School FFA Mike Langan 48 58
St. Croix Falls FFA Dan Petherbridge 48 58
Prairie Farm FFA Matt Hoff 47 63
Fall Creek FFA Greg Schreiner 46 64
St. Croix Central FFA Ethan Hofland 46 64
Neillsville FFA Jake Nordman 45 66
Loyal FFA Mara Seefeld 45 66
Neillsville FFA Christopher Statz 45 66
Northwestern FFA Katie Teige 44 69
Holmen FFA Avery Hackett 44 69
Granton FFA Dustin Nickel 44 69
Northwestern FFA Brandi Bauer 44 69
Holmen FFA Jon Talle 43 73
Baldwin-Woodville FFA Jon Sorgel 43 73
Marshfield FFA Brad Esselman 43 73
Eau Claire Memorial FFA Dani Jackson 43 73
Menomonie FFA Kenzie Corning 43 73
Boyceville FFA Lucus Minor 42 78
Cochrane-Fountain City FFA Peter Mcamley 42 78
Neillsville FFA Sierra Coulthard 42 78
Barron FFA Justin Hicks 41 81
Ellsworth FFA Richard Gillman 41 81
Northwestern FFA Tracy Bagley 41 81
Granton FFA Devry Andrews 41 81
Colby FFA Daylayna Holtman 40 85
Unity FFA Justin Forster 40 85
Rice Lake FFA Terry Bartels 38 87
Barron FFA Nanball Rischette 37 88
St. Croix Central FFA Paige Ward 37 88
Holmen FFA Colin Hundt 36 90
New Richmond FFA David Suennen 35 91
Boyceville FFA Justin Andrews 35 91
Unity FFA Eric Kuske 34 93
Fall Creek FFA Matt Kinderman 34 93
Athens FFA David Trimmner 34 93
Marathon FFA Adam Ahrens 34 93
Marathon FFA BriAnna Myszka 32 97
Colby FFA Brook Johnson 31 98
Marathon FFA Logan Wilichowski 29 99
Edgar FFA Cody Stencil 25 100
Barron FFA Rose Kurschner 25 100
Rice Lake FFA Ashley Kruger 24 102
Boyceville FFA Caleb Thompson 1 103