2010 Ag Technology Results
Individual


Forestry
School Name Individual Score Place
Stillwater (MN) Area High School FFA Bradley Kuehn 80.5 1
Stanley-Boyd FFA Travis Wellner 71.25 2
Cornell FFA Lee Swanson 69.5 3
Marshfield FFA Shawn Esselman 69 4
Stillwater (MN) Area High School FFA Sierra Day-Wallace 68.5 5
Marshfield FFA Brandon Miller 66.25 6
Cornell FFA Kenny Thompson 66 7
Athens FFA Brandon Omelian 65 8
Stanley-Boyd FFA Bryan Mason 64.5 9
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Ryan Strand 64.25 10
St. Croix Falls FFA Zach Rintoul 63.75 11
Rice Lake FFA Dylan Paulson 62.75 12
Bloomer FFA Austin Bowe 60 13
Granton FFA Ryan Olson 60 14
Marshfield FFA Renee Binder 59.5 15
Bloomer FFA Tyler Naas 58.75 16
Bloomer FFA Jeremy Seibel 56.25 17
Stanley-Boyd FFA Brett Chwala 54.5 18
Colby FFA Karl Ploeckelman 54.25 19
Wausau FFA Ben Punke 52.75 20
Bloomer FFA Jacob Zwiefelhofer 52.5 21
Granton FFA Ezra Schier 52.5 22
Granton FFA James Helgeson 51.75 23
Mondovi FFA Rachel Miller 51.5 24
St. Croix Falls FFA Connor Nelson 50.75 25
Independence FFA Marcus Nilsestuen 50 26
Athens FFA Tylar Becker 49.75 27
Wausau FFA Cody Strnadberg 49.25 28
Cochrane-Fountain City FFA David Domine 47.75 29
Mondovi FFA Chris Weiss 47.25 30
Independence FFA Codey Bisek 47.25 31
Wausau FFA Robbie Walters 45.75 32
Eleva-Strum FFA Mark Warden 44.75 33
Wausau FFA Mitch Barnetzski 44.75 34
Eleva-Strum FFA Jeremy Nelson 44.5 35
Athens FFA Brandon Venzke 42.5 36
Cochrane-Fountain City FFA Jackson Bork 42.25 37
St. Croix Falls FFA Kyle Yunker 41.75 38
Mondovi FFA Jared Hiemer 41 39
Stanley-Boyd FFA Adam Walters 40 40
River Falls FFA Isaac Dzubay 39.5 41
Fall Creek FFA Brandon Behlke 38.75 42
Independence FFA Kyle Filla 37.5 43
Abbotsford FFA Alex Gumz 37.25 44
Cochrane-Fountain City FFA Cody Rumpel 37.25 45
Fall Creek FFA Jake Brown 36.75 46
Stillwater (MN) Area High School FFA Jack Baglio 35.5 47
Mondovi FFA Brody Schmidtknecht 34.25 48
Eleva-Strum FFA Thomas Brazeau 34.25 49
River Falls FFA Ella Dzubay 33.75 50
Eau Claire Memorial FFA Tanner Miller 33 51
St. Croix Falls FFA Taylor Orton 29.75 52
Eleva-Strum FFA Brandon Belmore 28.5 53
Eau Claire Memorial FFA Kyle Wold 27.5 54
Eau Claire Memorial FFA Morgan Scharlau 27.25 55
River Falls FFA JP Feyereisen 27 56
Baldwin-Woodville FFA Whitney Chandler 25 57
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Matt Schuth 24 58
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Rachel Fortek 23 59
Granton FFA Dustin Dix 19.5 60
Baldwin-Woodville FFA Xum Xiong 18.5 61
Colby FFA Christopher Lueddecke 18.25 62