2010 Ag Technology Results
Individual


Dairy Cattle Evaluation
School Name Individual Score Place
Whitehall FFA Jesse Ehrat 338 1
Marshfield FFA Eric Heeg 336 2
Medford FFA Heidi Langteau 336 3
River Falls FFA Matt Linehan 335 4
Marshfield FFA Brandon Heeg 334 5
Neillsville FFA Brent Bredlau 328 6
Stanley-Boyd FFA Lynn Henke 321 7
Amery FFA Kristin Solum 320 8
Amery FFA Bethany Dado 319 9
Athens FFA Sarah Solberg 318 10
Spring Valley FFA Emily Hofacker 317 11
Campbellsport FFA Courtney McCourt 316 12
Elmwood FFA Tyler Fugate 315 13
Stillwater (MN) Area High School FFA Joe Dufour 313 14
Stanley-Boyd FFA Marissa Mahr 312 15
Thorp FFA Kyle Lewandowski 309 16
Wausau FFA Emily Stubbe 308 17
Blair-Taylor FFA Genevieve Dryak 307 18
Spring Valley FFA Mitch Thompson 307 19
Marshfield FFA Matt Burr 306 20
Holmen FFA Tina Barton 306 21
River Falls FFA Zac Pechacek 306 22
Independence FFA Cameron Palkowski 306 23
Elmwood FFA Cole Mark 305 24
Luck FFA Summer Johnson 305 25
Loyal FFA Mackenzie Rowley 305 26
Unity FFA April Johnson 305 27
Mondovi FFA Hannah Heck 305 28
Menomonie FFA Kayla Schutts 304 29
Frederic FFA Chase Dodds 304 30
Cadott FFA Tyrel Danielson 299 31
Arcadia FFA Nick Schank 299 32
Marshfield FFA Tyler Brueggen 298 33
Colby FFA Evan Ensign 298 34
Glenwood City FFA Renita McCluskey 297 35
Luck FFA Keysha Schallenberger 296 36
Bloomer FFA Eric Zwiefelhofer 295 37
Edgar FFA Dana Lemanski 295 38
Edgar FFA Victoria Hall 294 39
Bloomer FFA Casey Rosenbrook 293 40
Loyal FFA Caroline Wolf 292 41
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Jeremy Bork 292 42
Abbotsford FFA Jesse Maki 292 43
Loyal FFA Carissa Haffenbredl 291 44
Blair-Taylor FFA Leah Granlund 290 45
Mondovi FFA Paige Kees 289 46
Thorp FFA Ryan Lewandowski 289 47
Independence FFA Rosli Bragger 288 48
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Keith Mosier 285 49
Campbellsport FFA Valerie Kramer 282 50
Ellsworth FFA Samantha Rohl 282 51
Boyceville FFA Stacy Retz 282 52
St. Croix Falls FFA Erik Swenson 281 53
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Erik Byom 281 54
Wausau FFA Solomon King 279 55
Elmwood FFA Austin Brunner 279 56
Menomonie FFA Thomas Olson 278 57
Barron FFA Christian Nelsen 278 58
Arcadia FFA Rheana Thewis 277 59
Holmen FFA Ben Modlin 277 60
Mondovi FFA Danielle Seyforth 277 61
Menomonie FFA Brady Stainer 277 62
Colby FFA Garrison Kirker 277 63
Thorp FFA Holly Schmitt 276 64
Athens FFA Luke Mroczinski 274 65
Frederic FFA Zach Teitz 273 66
Cadott FFA Dylan Danielson 272 67
Boyceville FFA Josh Cormican 272 68
Whitehall FFA Brady Giese 272 69
Stillwater (MN) Area High School FFA Katie Lee 272 70
Unity FFA Naomi Williamson 271 71
Cadott FFA Kelsey Danielson 270 72
Arcadia FFA Brianna Bork 270 73
Abbotsford FFA Rachel Wagner 270 74
Frederic FFA Ryan Wylie 270 75
Prairie Farm FFA Alice Stafne 269 76
Mondovi FFA Michaela Dutter 269 77
Eau Claire Memorial FFA Anna Eidhal 269 78
Stanley-Boyd FFA Caitlyn Berlin 267 79
Spring Valley FFA Nate Berger 267 80
Glenwood City FFA Jen McNamara 266 81
Medford FFA Julie Smith 265 82
St. Croix Falls FFA Zoey Carney 265 83
Independence FFA Boone Wogh 265 84
Wausau FFA Brandon Blaubach 264 85
Colby FFA Micaela Haas 263 86
St. Croix Central FFA Brady Henry 262 87
Medford FFA Nathan Bunkleman 262 88
Clear Lake FFA Caleb DeBoer 262 89
Stanley-Boyd FFA Aaron Kiraly 261 90
Eau Claire Memorial FFA Candance Deetz 261 91
St. Croix Central FFA Joey Shemon 261 92
Cornell FFA Jordan Hetke 261 93
Loyal FFA Luke Luchterhand 260 94
Rice Lake FFA Sierra Solum 260 95
Colby FFA Chelsea Rahm 260 96
St. Croix Central FFA Cody Nawrocki 259 97
River Falls FFA Bethany O'Leary 258 98
Boyceville FFA Miranda Retz 258 99
Rice Lake FFA Ben Heer 258 100
Cornell FFA Dalton Petska 258 101
Thorp FFA Kellee Orzechowski 257 102
Lincoln (Alma Center-Humbird-Merrillan) Liz Geske 255 103
Baldwin-Woodville FFA Cameron Frye 253 104
Stillwater (MN) Area High School FFA Katie Cerven 253 105
Lincoln (Alma Center-Humbird-Merrillan) Jon Harasimowicz 253 106
Neillsville FFA Carla Byrne 252 107
Stillwater (MN) Area High School FFA Kallyn Appleseth 251 108
Holmen FFA Joe Stenberg 250 109
Baldwin-Woodville FFA Coleman Roskam 250 110
Barron FFA Ivy Hellman 250 111
Frederic FFA Jack Nuemman 250 112
Lincoln (Alma Center-Humbird-Merrillan) Larissa Pfaff 249 113
Eleva-Strum FFA Andrew Gregory 248 114
Eleva-Strum FFA Mitch Garlick 247 115
Neillsville FFA Desi Martin 246 116
Prairie Farm FFA Liz Boesl 246 117
Wausau FFA Luke White 245 118
Bloomer FFA Jacob Prill 243 119
Neillsville FFA Julie Venne 243 120
Luck FFA Billy Schallenberger 241 121
Glenwood City FFA Jesse Krizan 240 122
St. Croix Falls FFA Abby Culver 239 123
Eau Claire Memorial FFA McKenzie Knight 237 124
Ellsworth FFA Ben Powers 236 125
Eleva-Strum FFA Tyson Gullicksrud 236 126
Campbellsport FFA Taylor Straschinske 234 127
Athens FFA Kelsey Zettler 234 128
Unity FFA Zach Cardot 234 129
River Falls FFA Tony Matzek 234 130
Barron FFA Alisha Thompson 234 131
Baldwin-Woodville FFA Jordan Vandien 230 132
Eau Claire Memorial FFA Crystal Deetz 229 133
Amery FFA Kelsie Boettcher 229 134
Prairie Farm FFA Misty Moen 228 135
Edgar FFA Nicole Szymanski 227 136
Ellsworth FFA Jennifer Webster 226 137
Lincoln (Alma Center-Humbird-Merrillan) Dalton Christofferson 224 138
Galesville-Ettrick-Trempealeau FFA Thomas Miller 223 139
Boyceville FFA Chazz Hiben 220 140
Barron FFA Tim Sandmann 216 141
Blair-Taylor FFA April Rostvold 214 142
Ellsworth FFA Mitch Webster 210 143
St. Croix Central FFA Alex Lewis 209 144
Glenwood City FFA Kelsy Konder 202 145
Arcadia FFA Cheyenne Wolfe 197 146
Independence FFA Brad Klonecki 192 147
Clear Lake FFA Aurora Williams 186 148
Elmwood FFA Nick Larson 184 149
Turtle Lake FFA Matt Hannula 76 150
Turtle Lake FFA Noah Greene 47 151